Quantcast
Channel:
Viewing all articles
Browse latest Browse all 3273

Bolgár György – Tódor János interjú tételes vizsgálata

$
0
0

Az érpataki eseményekkel 2013. február 16-án megjelent Bolgár György – Tódor János interjú vonatkozó részeinek tételes vizsgálata a Magyar Nemzeti Arcvonal részéről:

"A MÚOSZ honlapján is és a holnap megjelenő, de már a kezemben lévő Élet és Irodalomban is látom, hogy Érpatakon jártál, ahol múlt szombaton az általános iskolában a helyi polgármester vezényletével a ’45-ös budavári nyilas-náci kitörési kísérletre emlékeztek."

Az 1945-ös budavári esemény nem „kitörési kísérlet” volt. Több mint 700 hős érte el a kitőzött célt, így a hadművelet a hatalmas veszteségek ellenére sikeresnek mondható. Nem kívánunk eme páratlan történelmi esemény boncolgatásába belekezdeni, ajánljuk Lipusz Zsolt vonatkozó témában közzétett írásait.

"Te meg akartad ezt örökíteni egy riportban, ámde a polgármester rendőrökkel vezettetett ki."

Orosz Mihály Zoltán polgármester senkit nem vezettetett ki a rendezvényről. Valóban sor került a rendőrök értesítésére, akik a kiérkezésüket követően a két személyt az épületen kívülre hívták annak érdekében, hogy a rendezvény rendben kezdetét vehesse, intézkedésükkel annak menetét ne zavarják.

Jelenleg Magyarországon a rendőröket még az Orosz Mihály Zoltánhoz hasonló polgármesterek sem utasíthatják semmire. Kizárólag a feletteseik…

"Ahhoz képest, hogy ez nem történik minden nap egy demokráciában, hogy egy nyilvános rendezvényről újságírót vezessenek ki, aki semmit sem csinált, csak ott ült és figyelt, én azon vagyok igazán megdöbbenve, hogy ebben a rendőrség segédkezett."

Ahhoz képest, hogy nem történik ilyen minden nap egy demokráciában, szó nélkül megtették a faj- és/vagy elvtársaik ugyanezt, csak nem újságíróval, hanem parlamenti képviselővel. Akkor miért nem tiltakoztak? A tolerancia addig tart, ameddig maguk szabják? Mellesleg Magyarországon nincs demokrácia.

"Ez – a polgármester állításával szemben – nem lehetett önkormányzati rendezvény, mivel körülbelül harminc-harmincöt nem oda tartozó, nem is községi lakos volt jelen, többségükben betiltott félkatonai, illegális szervezetek tagjai, akikről sikerült kiderítenem, hogy a magyar nemzeti arcvonalhoz tartoztak, de a vármegyések is ott voltak tudomásom szerint. Ráadásul polgármester sem volt jelen, egy virtuális katonatiszt jelent meg polgármesterként."

A Magyar Nemzeti Arcvonal valóban meghívást kapott a 2013. február 9-én Érpatakon megrendezésre kerülő Becsület Napja elnevezésű emlékünnepségre. A meghívásnak eleget téve a rendezvényen a Magyar Nemzeti Arcvonal két tagja jelent meg. Mindenki más, akiről Tódor Jánosnak „sikerült kiderítenie”, hogy a szervezet tagja, magánszemélyek voltak, a polgármester barátai, akik csak a rendezvény szellemiségéhez igazodva öltöztek katonai ruhába. Gratulálunk!

Mellesleg (újságíróként különösen) illene a tulajdonneveket nagy kezdőbetűvel írni.

A község polgármestere természetesen jelen volt.

"A polgármester közölte velünk, hogy ha nem hagyjuk el a termet, akkor hívja a rendőreit. Tehát nem a rendőrséget, hanem a „rendőreit” hívja. Akik aztán meg is érkeztek, körülbelül húsz perccel később, és annak rendje és módja szerint tisztelegtek az egyenruhás állítólagos polgármesternek, aki fogadta őket, utána pedig kezet fogtak az úgynevezett jobbikos kézfogás szerint."

Rendőrei legfeljebb a Hazának, esetleg a Rendőrségnek vannak, a polgármestereknek nincsenek.

A rendőrök egy egyszerű közúti ellenőrzés alkalmával is tisztelegnek, a Jobbik pedig még nem is létezett, amikor a Polgármester már így fogott kezet a barátaival.

"- Milyen a jobbikos kézfogás?

- Egy ilyen kifordított kézfogás. Tudjuk, hogy az amerikai a bandákban meg a börtönpopulációban is vannak mindenféle elterjedt kézfogások."

Mi meg tudjuk, hogy zsidó szektákban vannak mindenféle elterjedt rituális gyilkosságok.

(Kérdezzenek meg egy kempomestert, milyen náluk a kézfogás, hátha megmutatja, meg remélhetőleg egy-két egyéb dolgot is.)

"- Én elhiszem, hogy ezek az emberek közeli munkakapcsolatban vannak, és akár kezet is foghatnak, de ha egyszer hivatalosan rendelték oda őket, mondjuk egy feltételezett rendzavaró miatt, amilyen például egy csendesen ott ülő újságíró, akkor akár jobbikosan, akár másképp, nem hiszem, hogy kezet kell fogni. Akkor jön a rendőr és intézkedik. Azt mondja, hogy jó napot kívánok polgármester úr, mi a probléma, ő pedig elmondja. Ezek szerint a helyzet nem így állt."

Két bekezdéssel feljebb azt kifogásolta, amit most hiányol. Egyébként a rendőr jött és intézkedett. Azt mondta, hogy „jó napot kívánok, Polgármester Úr, mi a probléma?”, ő pedig elmondta.  Ne hazudjon, felvétel van róla!

"A dolgok lényegéhez tartozik, hogy azért volt ennek oka, tehát nem ok nélkül történt ez a kivezetés."

Na ugye.

"Én most már körülbelül egy éve foglalkozom az érpataki helyzettel és az átlátszó.hu oknyomozó portálon írtam egy háromrészes riportot. Elsősorban ez váltotta ki a polgármester felháborodását. És a commmunity.eu portálon is szoktam foglalkozni vele, amely a Méltóságot mindenkinek Magyarországon portál, tehát közösségi hálózat."

Nyilván azokról a riportokról van szó, amik később egytől egyig helyre lettek igazítva. Ha pedig ennyire a szívén viseli minden magyarországi ember méltóságát, lehetne kevésbé válogatós az ilyen ügyekben.

"És a másik, hogy a polgármesternek az elsőszámú közellensége a faluban Szöllősi Gábor, a helyi TASZ-pont aktivistája."

Vagy talán fordítva…

"- Jó, de ez még mind nem ok a kivezetésre. Te írtál több riportot, a TASZ ott élő embere többször tiltakozott, nyilván amiatt, ami ott folyik, és többször fel lett jelentve emiatt. Na de ez még mind nem ok arra, hogy ne nézhettétek volna meg ezt a rohamsisakos megemlékezést."

Az, hogy Novák Előd egy táblára írt kérdéssel jelenik meg egy zsidó demonstráción, még nem ok arra, hogy összetörjék a tábláját, kizavarják a biztonsági emberek majd előállítsák. Nemde?

"- Előzőleg, hogy odajött volna hozzánk, illetőleg elkezdte volna a produkcióját, odahívta az embereit. Mert jellemző az úgynevezett érpataki modellre, amely az ő nevéhez fűződik, hogy mindent és mindenkit megfigyelnek, kameráznak, főleg a mezőőrök segédletével mindent felvesznek. Tehát odaküldte a kamerás embereit és utána kezdte csak el az úgynevezett liberális mocskolódók – ezek voltunk mi – megleckéztetését."

A cionista szabadkőműves háttérhatalmakra is jellemző, hogy mindent bekameráznak. Csak nekik szabad?

"Tehát liberálisok nem mocskolódhatnak még úgy sem, hogy ott ülnek és figyelnek."

Nem, sajnos nem. Orosz Mihály Zoltán rendezvényein sehogy.

"Hozzá kell tennem, hogy a hallgatóság, akik között ezek a nemzeti arcvonalasok voltak zömében, nem volt velünk ellenséges. Aki elolvassa az ÉS-ben majd a riportomat, abból kiderül, hogy előtte velük beszélgettünk, és ők meglepődtek, hogy én mennyire informált vagyok. Elég régen foglalkozom ezekkel a neonáci szervezetekkel, és tudtam nekik újat mondani. Ezért aztán, mert először provokátornak neveztek bennünket, ugyanis valószínűleg már kaptak információt arról, hogy ott vagyunk a faluban, de később megbékéltek, és ők nem szóltak nekünk egyáltalán semmit. Meg kell mondanom, szerintem ők is elképedve nézték ennek az úgynevezett polgármesternek a fellépését."

Teljes mértékben szükségtelen volt az ellenségeskedés. Maguk értettek a szép szóból, mi pedig tudjuk, hogy semmilyen téren nem jelent kihívást egy idős ember meg egy beszédhibás értelmiségi. Egyébként tényleg jót beszélgettünk, Szöllősi Úr még azt is ki találta ejteni a száján, hogy nem is áll olyan távol az ő gondolkodása a miénktől. Hallgassák csak vissza a hangfelvételt, amit készítettek közben…

Egyébként hallották már azt a mondást, hogy hamu alatt lapul a tűz? Vagy hogy csendes ember haragjától mentsen meg az Isten? Vagy hogy amelyik kutya ugat az nem harap?

Mellesleg senkitől nem kaptunk semmiféle információt, egyszerűen csak láttunk a két szemünkkel.

"- Mármint, hogy a magyar gárda betiltott?

- Nem, a Magyar Nemzeti Arcvonal.

- Ja, igen. De mintha olvastam volna a riportodban, hogy a Magyar Gárda is be van tiltva."

Amíg az MNA, a PHM, a HVIM vagy bármely hasonló szerveződés utolsó tagja még lélegezni fog, addig ezeket a szervezeteket nem lehet betiltani. Sajnáljuk. A cigányokat sem lehet például betiltani.

"Ezekből az egyenruhákból, ami gyakorlatilag fekete nadrágból és dzsekiből áll, az arcvonalasok megkülönböztetők voltak, amit ők elismertek egyébként a beszélgetésünkben."

Talán azt akarta írni a tisztelt újságíró, hogy „megkülönböztethetőek”. Mi értettük, azt viszont már nem, hogy hogyan lehet valakinek ilyen hiányos nyelvtani ismeretek mellett ez a hivatása.

"A polgármester katonának öltözve jelenik meg ezen a náci farsangon."

Így már érthető, miért nem láttunk maguknál koszorút, virágot, de még egy gyertyát sem.

A hazájukért a budavári kitörés során hősi halált halt katonák ennél több tiszteletet érdemelnek. Ne nevezzék az emléknapot farsangnak, valószínűleg a többszörös hősi holokauszt-túlélőket sem szokták mondjuk gázkamraszökevényekként, vagy az auschwitzi lágert wellnessközpontként emlegetni…

"Utána volt egy fáklyás felvonulás a megemlékezés résztvevői részéről, ami érintette a Szabadság utcát is, ahol Szöllősi Gáborék laknak. És ott meglehetősen agresszív és botránykeltő, garázda módon léptek fel. De nem a résztvevők megint csak, hanem a polgármester.

- Ez mit jelent, mit csináltak?

- A polgármester uszítva felhívta a résztvevők figyelmét a TASZ-pontra, mert ki van téve egy tábla Gáborék házánál. Kézi reflektorral világított. Mi kimentünk, kijött a Gábor édesanyja is, aki súlyos cukorbeteg és rendkívüli rossz állapotban volt."

Orosz Mihály Zoltán a TASZ tábláját megvilágítva felhívta a résztvevők figyelmét, hogy ha valakinek bármiféle jogsegélyre lenne szüksége, az a helyi TASZ-ponton eligazítást kaphat.

- És a rendőrök addigra már elmentek?

- Körülbelül ötven méterre követték őket a rendőrautók, és amikor odaértek, próbáltak intézkedni, próbálták őket továbbhaladásra bírni. Erre nem nagyon voltak hajlandók és akkor már odajöttek többen is, és már gyakorlatilag taszigálták a polgármestert, hogy menjen már feljebb. Akkor én bejelentettem azt is, hogy felháborító, hogy itt hogyan intézkednek. A TASZ aktivistája egyből felhívta a megyei rendőrkapitányság életvédelmi osztályát és védelmet kért."

A tisztánlátás kedvéért illik megemlíteni azt is, hogy a Polgármester egyébként nem hangos, nem durva, nem sértő kijelentéseire a kerítés másik oldalán lévő személyektől milyen reakció érkezett.

Egy idős hölgy a férfiakat túlkiabálva hordott el minket mindennek, szemmel láthatóan nagyon felizgatta magát. Reméljük nem esett baja, tanácsoljuk, hogy télen öltözzön fel jobban, ha kimegy az udvarra.

A két említett úriember egy rendőrautó, négy rendőr és egy kerítés mögül valamiért sokkal bátrabb volt, mint amikor személyesen beszélgettek velünk. Minősíthetetlen hangnemben ordították fel az utcát, a Gróf Wass Albert társaság körülbelül 50 kilós elnökét, Vitéz Erdei Józsefet hősiesen kisköcsögnek nevezték, illetve utasították, hogy fogja be a pofáját. Felvétel természetesen erről is van. Nekünk nem mondtak ilyet…

"- És ezt az aktivista fiatalembert milyen atrocitások érik egy ilyen környezetben, ilyen polgármesterrel, ilyen körülmények között? Hiszen mindenki tudja róla, hogy ő kicsoda és hogy ez ellen tiltakozik.

- Igen, náluk az elmúlt évben kétszer törték be az ablakokat és támadták meg őket. Erről is annak idején – azért vagyok én a polgármester bögyében – kétszer beszámoltam, többek között a Népszabadságban. Akkor sem történt semmi, tehát a rendőrség lezárta ismeretlen tettessel az ügyet."

Érpatak polgármesterhez kötődő épületeiből pedig háromféle lövedéket távolítottak el. Majdnem felér egy ablakbetöréssel.

"- Micsoda? Azért, mert betiltott szervezetek, nem foglalkoznak velük?

- Igen. Ők csak bejegyzett, törvényes szervezetekkel foglalkoznak, azokat felügyelik."

Erre mondják, hogy visszanyalt a fagyi….

"- De a helyzet ezek szerint rosszabb, mert most már kivezették az újságírót.

- Egyértelműen rosszabb a helyzet. Az újságírónak egyszerű a dolga, mert hazajön, aztán kész, de például Szöllősi Gábor és az édesanyja ott maradnak."

„El lehet menni Magyarországról.. Itt lehet bennünket hagyni, kérem szépen.. Tessék! Lehet menni!” (Gyurcsány Ferenc, 2006.)

Tudja, tisztelt Tódor János, nekünk kevés az, ha valaki rendesen képes beszélgetni velünk. Nem dőlünk be ilyesminek, ahogyan a beszélgetésünk elején elmondtuk, tudjuk, ki maga. Azt is tudjuk, hogy szerepet játszik. Pár óra múlva elő is bújt a valódi énje a kerítés mögött, amit persze bölcsen elhallgatott az interjúban. A stílus pedig maga az ember…

Az önök legnagyobb sajnálatára kezd kirajzolódni az összefogás a rendre vágyó magyar emberek között. Van köztük polgármester, tanár, pék, buszsofőr, mezőőr, jogász, harcos, gyerek, rendőr. Valóban rossz lehet összeomlani látni azt, amiben egy élet munkája fekszik, de ne keseredjen el, fiatal még.

Idézze fel magában a balta és a nagy fa esetét, és jobb, ha a saját súlycsoportjukban keresgélnek ellenfelet maguknak, mert feljebb már a pofonok is nagyobbak..

Köszönjük, hogy megtörve a több éves médiahallgatást, ingyen reklámozott minket.

Orosz Mihály Zoltán régi barátunk, továbbra is segíteni kívánjuk egymás munkáját, a nemzet ellenségeivel és a romboló tevékenységet kifejtőkkel szemben pedig továbbra sem ismerünk kegyelmet!

Kitartás!

2013. február
MNA - Nyírség 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 3273