Quantcast
Channel:
Viewing all articles
Browse latest Browse all 3273

80 éves a „Hitler-forradalom”

$
0
0

Emlékezetes történelmi pillanat évfordulója a mai nap, hiszen Németföldön, 80 évvel ezelőtt áttörő erejű események lelkesítették fel a németeket és millió más európai testvérünket. A weimari ingoványban, 1932. június 1-jén Franz von Papen alakította kormány, novemberben megbukik. Kurt von Schleicher hadügyminiszter lemondásra kényszeríti von Papent, majd decemberben kormányt alakíthatna, amelyre azonban nem képes. Január 28-án lemond, majd két nap múlva Adolf Hitler már Birodalmi kancellár és az NSDAP – DVNP pártok és egyéb pártonkívüli politikusok koalíciós kormányának feje. Tehát 80 évvel ezelőtt, ehhez a naphoz – január 30-ához - kötjük az ún. horogkeresztes-, vagy Hitler-forradalmat, amely évtizedes véres utcai harcok, politikai csaták és igaz szellemű népi összefogás eredményeként született meg.

Azok után, hogy 1932 augusztusában Hindenburg által felajánlott alkancellárságot, novemberben, pedig a kancellárságot sem fogadta el Hitler, 1933-ban szinte ideális körülmények között kerülhetett hatalomra. A nép őszinte akaratkifejeződésén alapuló mozgalom tettei nyomán - korporációk és állami szervek révén átölelt társadalommal - működőképes és sikeres állam jött létre a megcsonkított és eltiport posvány helyén.

A forradalmi változások január 30-án kezdődtek, majd 1934. augusztus 2-át (Hindenburg elnök halála) követően aratott végső diadalt ez az abszolút akarat, amelynek köszönhetően az állam, mint az egészséges néplélek kifejeződése, méltó pompájában tündökölhetett. Ekkor egyesült az állam- és kormányfői tisztség és ez fejezte be a lépésről lépésre haladó rendkívüli progressziót. A polgári világ elavult intézményei és értékei hónapok alatt koptak el: A politikai pluralizmus, amely törvényszerűen akadályát képezi a hatékony államvezetésnek, a hatalmi ágak elválasztása, amely tönkreteszi az összhangot egyazon test tagjainak mozgása között, valamint az összes többi gát, amely például lehetővé tette, hogy a nagy közösség - a nemzet - testében lakozó internacionalista és materialista betegséget le lehessen győzni, így bizonytalanság és veszély leselkedett azokra, akik mindenkor a legértékesebbek: a tisztességes emberekre.

Lehetővé vált, hogy hatékony szociális intézkedésekkel, előremutató munka politikával, közoktatással, egészséges és közösségi szellemű neveléssel, infrastrukturális fejlesztéssel az állam magához ölelje lelkes polgárait. A versailles-i szerződés elnyomása alatt elért megkérdőjelezhetetlen, német eredmények büszkévé tették a legegyszerűbb birodalmi polgárt is és példát mutattak az egész világ számára, hogy összefogással, mindent elsöprő akarattal és igaz szellemmel megvalósulnak az álmok!

Biró Roland János - Jövőnk.info


Viewing all articles
Browse latest Browse all 3273