Visszaléptették tetoválásai miatt Petrovszki Attila MMA harcost a prágai Heroes Gate elnevezésű küzdősport gálán való indulástól. A szervezők előbb úgy határoztak, hogy Attila kizárólag a felsőtestét csuklóig takaró rushguardban harcolhat, ám később, amikor „a társadalom, különböző cégek, állami intézmények és a média nyomása″ rájuk nehezedett illetve több szponzor is a támogatás megvonását helyezte kilátásba, törölték Attila meccsét. Tiltakozását fejezte ki a cseh állami televízió és a cseh Sportminisztérium is. A helyszínre civil rendőröket vezényeltek ki. (!)
Attila így nyilatkozott: „A tetoválások a személyiségemet tükrözik, a nemzetiszocializmus az egyetlen ideológia, amelyben hiszek.″
Az eset két lényeges dologra világít rá: egyrészt a sport világában is bevett gyakorlatként működő kettős mércére; másrészt a sport pénzközpontú és megalázott helyzetére.
Az történtek alapján világos, hogy a szervezők Attilát nem meggyőződésből, hanem kizárólag a beígért pénzek elmaradásának lehetősége miatt nem engedték harcolni. Ha a rendezvény szervezőit valóban a küzdősportok - általuk annyira féltett - jó hírneve érdekelné, akkor nem a sportolók világnézete, hanem azok tudása, tehetsége, elszántsága, felkészültsége lenne az elsődleges nevezési szempont.
Nekik fontosabb volt sűrű elnézéskérések közepette a szponzorokhoz szaladni aztán szabadkozni; mint egy veretlen (illetve egy vitatott vereséggel rendelkező) versenyző felkészülési munkája. Elmondásuk szerint ha tisztában lettek volna azzal, milyen tetoválások díszítik a magyar versenyző testét, meg sem hívták volna. Nyilván az egész szervezési procedúra alatt egyetlen képet sem láttak a gála egyik legsikeresebb harcosáról, de még az interneten sem írta be a nevét senki… Így kell a rajongókat pénzért hülyének nézni. Tudatos vagy hallgatólagos állásfoglalásukkal bizonyították azt, hogy számukra az ominózus rendezvény nem jelentett mást, mint bevételi forrást. Inkább vesszen a gála egyik legjobbnak ígérkező meccse, de a támogatás ne! A jelenkori sportrendezvények sikere tehát elsősorban nem a sportolókon, hanem olyan emberek véleményén múlik, akiknek a kezén soha nem volt kesztyű, egyetlen ütést nem kaptak, 500 métert is képtelenek lennének lefutni, csak éppen van pénzük. Szomorú, hogy ehhez a szervezők asszisztáltak. Ladislav Kutil, Pavel Touš, szégyelljék magukat!
A közelmúlt másik nagy port kavaró eseménye az volt, amikor a magyar válogatott a Románia elleni hazai világbajnoki selejtezőmérkőzését zárt kapuk mögött volt köteles lejátszani. Történt mindez azért, mert az augusztus 15-i Izrael elleni 1-1-re végződött barátságos mérkőzésen a hazai szurkolók egy csoportja "antiszemita rigmusokat kiabált, és sértő jelképeket mutatott fel". Amikor azonban az izraeli futballcsapat szurkolói irodákat gyújtottak fel két muzulmán vallású csecsen focista megvásárlása miatt, a FIFA nem tartotta fontosnak az eset kivizsgálását.
Azt sem érezték túlzónak, amikor izraeli drukkerek durván sértegették a lengyel nőitenisz-válogatottat, melynek játékosait többek között „katolikus kurváknak” nevezték.
Természetesen a nyíltan anarchista-kommunista Jeff Monson fel sem tűnik, mint ahogyan a nemrégiben Nyíregyházán megrendezett MMA-gála egyik versenyzőjének sarló-kalapácsos, vörös csillagos nadrágja sem.
A világnézetét büszkén vállaló sportoló csak akkor elfogadott, ha az „politikailag korrekt”?
A sportnak leginkább nem a sportolók világnézete vagy meggyőződése, hanem a sportra kizárólag pénzkereseti lehetőségként tekintő üzletemberek tevékenysége árt! Ezen kívül mindenkinek tudomásul kell vennie, hogy a sport - különösen a küzdősportok - öntudatos embereket nevelnek, amihez hozzátartozik a meggyőződés nyílt vállalása is, függetlenül attól, hogy erről kívülállóknak mi a véleményük. Itt az elsőbbség az erejüket, energiájukat, idejüket, pénzüket, egészségüket nem kímélő sportolóké, nem pedig a dilettáns pénzembereké!
Attilának további jó felkészülést és sikereket kívánunk!
fightmagazin.hu nyomán Jövőnk.info
Néhány hasonló gondolkodású sportoló:
Niko Puhakka Giorgos KatidisMelvin CostaRoman Zentsov
Paolo DiCanio Toni Valtonen